happyday

پیلاتس - تمرینی

پیلاتس چیست؟

پیلاتس مجموعه ای از تمرينات سازمان یافته و هدفمنده که با توجه به شرایط روانی و جسمانی هر فرد، بدن و مغز رو با هم به فعالیت وادار میکنه.

پیلاتس بر روی یک اندام با توجه به سلامتی اندامهای دیگه کار میکنه. توجه به ماهیچه های اصلی بدن و فعال کردن اونها ، همچنین قوی کردن ماهیچه های ضعیف از هدفهای مهم پیلاتسه. پیلاتس سه اصل مهم قدرت، تعادل و انعطاف بدن رو بالا میبره.

پیلاتس ورزشی هست که تمرکز روی پیشرفت، انعطاف، قدرت و تعادل در تمام اندامهای بدن داره، بدون اینکه عضلات از فرم طبیعی خودشون خارج بشن. این روش تمرینی از حرکات کنترل شده ای تشکیل شده که بین بدن و مغز هارمونی فیزیکی ایجاد کرده و توانایی بدن افراد رو در هر سن بالا میبره. علاوه بر این کسانی که ورزش پیلاتس رو انجام میدن، خواب بهتر، عصبانیت کمتر، استرس و خستگی کمتری خواهند داشت.

از اونجا که این روش تمرینی در وضعیتهای ایستاده، نشسته و خوابیده، بدون طی مسافت و پرش و جهش انجام میگیره، آسیبهای ناشی از صدمات مفصلی رو کاهش میده. زیرا حرکات ورزشی در دامنه های حرکتی طبیعی در سه وضعیت فوق با اجرای تنفس های عمیق و جانبی و انقباض های عضلانی انجام میگیره.

 

 

اهداف رشته ورزشی پیلاتس:

  1. پرورش ذهنی سالم و هوشیار
  2. ساختن جسمی سالم و نیرومند
  3. تحول در زندگی روزمره با هزینه ای ناچیز از طریق کنترولوژی
  4. دستیابی به اندامی با رشد یکدست و هماهنگ
  5. افزایش قدرت و استقامت عضلانی به طور همزمان
  6. بالابردن تواناییهای بدن در انجام کارهای روزمره زندگی در افراد عادی و ورزشکاران حرفه ای
  7. تحریک جریان کند و تنبل خون در بدن و ایجاد ضربان قلب یکنواخت با اجرای منظم دم و بازدم و رساندن اکسیژن به تمام بافتهای عضلانی

«« کپی برداری از این مقاله با ذکر منبع بلا مانع می باشد »»

آموزش لاغری - اموزش لاغری - آموزش تناسب اندام - برنامه لاغری - لاغری در منزل - آموزش تصویری لاغری - لاغری - تناسب اندام - ورزش در خانه - آموزش تصویری پیلاتس - بدنسازی - آژافیت - آژا

اگه میخوای نظر بدی لطفا وارد شو


در حال حاضر نظری موجود نیست