happyday

روش های کاهش وزن - عمومی

30 راه آسان برای کاهش وزن به طور طبیعی

متاسفانه اطلاعات نادرست زیادی در زمینه تناسب اندام و لاغری ، امروزه در فضای اینترنت وجود داره.

با این حال ، چندین روش طبیعی وجود دارد که از لحاظ علمی هم اثبات شده. در اینجا 30 روش آسان برای کاهش وزن به طور طبیعی ، در قالب  سه مقاله  خدمتتون معرفی می کنیم تا براتون خسته کننده نباشه.

10 روش اول تناسب اندام و لاغری به روش طبیعی

10 روش دوم لاغری و تناسب اندام به روش علمی

10 روش سوم فیتنس و لاغری به روش طبیعی

 

1- پروتئین را به رژیم خود اضافه کنید

 وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد ، پروتئین سلطان مواد مغذی است. بدن شما هنگام هضم و متابولیسم پروتئینی که می خورید ، کالری می سوزاند ، بنابراین یک رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند متابولیسم را 80 تا 100 کالری در روز افزایش دهد . یک رژیم غذایی پر پروتئین همچنین می تواند احساس سیری بیشتری در شما ایجاد کند و اشتهای شما را کاهش دهد. در حقیقت ، برخی مطالعات نشان می دهد که افراد ، می توانند ، بیش از 400 کالری کمتر در روز با رژیم غذایی با پروتئین بالا دریافت کنند. حتی چیزی مانند خوردن صبحانه با پروتئین بالا (مانند تخم مرغ) نیز می تواند تأثیر قدرتمندی داشته باشد .

 

2- غذاهای کامل و با یک ماده غذایی بخورید

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای سالم تر شدن انجام دهید این است که رژیم خود را بر اساس غذاهای کامل و تک ماده تشکیل دهید. با این کار مصرف قند  ، چربی و غذای فرآوری شده را بسیار کاهش می دهید. اکثر غذاهای کامل به طور طبیعی بسیار سیرکننده هستند و می توانید کالری بیشتری با مصرف آنها دریافت کنید . علاوه بر این ، خوردن غذاهای کامل ، بسیاری از مواد مغذی ضروری بدن را برای فعالیت روزانه  فراهم می کند. یکی از گزینه های انتخابی در کاهش وزن ، استفاده از غذاهای کامل است.

 

3- از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید

غذاهای فرآوری شده معمولاً سرشار از قند ، چربی و کالری اضافه هستند. علاوه بر این ، غذاهای فرآوری شده باعث می شوند تا شما غذای بیشتری بخورید. که خود این امر موجب چاقی و افزایش وزن میشود .

 

4- از غذاهای سالم و میان وعده استفاده کنید

 مطالعات نشان داده است که غذایی که در خانه دارید، بسیار بر وزن و تغذیه شما  تأثیر می گذارد. با داشتن همیشه غذای سالم ، شانس تغذیه سالم در خانواده را افزایش می دهید. همچنین بسیاری از میان وعده های سالم و طبیعی وجود دارد که به راحتی آماده می شوند و حتی می توانید همراه خود به بیرون ببرید و مصرف کنید. به عنوان مثال ، شامل ماست ، میوه کامل ، آجیل ، هویج و تخم مرغ های آب پز می شود.

 

5- مصرف شکر را محدود کنید

 خوردن مقدار زیادی با برخی از بیماری های شایع  در جهان ارتباط مستقیم دارد ، از جمله بیماری های قلبی ، دیابت نوع 2 و سرطان.از آنجایی که در لیست مواد تشکیل دهنده، قند به نام های زیادی وجود دارد ، تشخیص اینکه واقعاً یک محصول چه مقدار قند دارد ، بسیار دشوار است. کاهش مصرف قند ، راهی عالی برای بهبود رژیم غذایی است.

 

6- آب بنوشید

 در حقیقت این ادعا حقیقت دارد که نوشیدن آب می تواند به کاهش وزن کمک کند. نوشیدن 0/5 لیتر آب ممکن است کالری را که به مدت یگ ساعت می سوزانید، 24 تا 30 درصد افزایش دهد .نوشیدن آب قبل از غذا نیز ممکن است منجر به کاهش کالری دریافتی شود ، به خصوص برای افراد میانسال و مسن. مصرف آب،  به ویژه هنگامی که جایگزین سایر نوشیدنی های دارای کالری و قند می شود ، برای کاهش وزن بسیار مفید است.

 

7- قهوه (شیرین نشده) بنوشید

 خوشبختانه ، مردم متوجه شده اند که قهوه یک نوشیدنی سالم و سرشار از آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات مفید است. نوشیدن قهوه ممکن است (با افزایش سطح انرژی و میزان کالری که می سوزانید) به کاهش وزن کمک کند. قهوه کافئین دار ممکن است متابولیسم شما را 3 تا 11٪ تقویت کند و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 50٪ کاهش دهد. علاوه بر این ، قهوه سیاه بسیار دوستدار کاهش وزن است ، زیرا می تواند احساس سیری در شما ایجاد کند اما تقریباً هیچ کالری ندارد.

 

8- مکمل گلوکومانان

یکی از چندین قرص کاهش وزن است که اثبات شده است. این فیبر غذایی محلول در آب ، از ریشه های گیاه کنجاک که به آن یام فیل نیز گفته می شود ، گرفته شده است. گلوکومانان کم کالری است ، فضای معده را اشغال می کند و تخلیه معده را به تأخیر می اندازد. همچنین جذب پروتئین و چربی را کاهش می دهد و باکتریهای مفید روده را تغذیه می کند. اعتقاد بر این است که توانایی استثنایی آن در جذب آب همان چیزی است که آن را برای کاهش وزن بسیار موثر می کند. یک کپسول از آن قادر است کل لیوان آب را به ژل تبدیل کند.

(البته این مورد رو حتما با مشورت پزشک انجام بدهید)

 

9- از کالری مایع خودداری کنید

 کالری مایع از نوشیدنی هایی مانند نوشابه های شیرین ، آب میوه ، شیر شکلات و نوشیدنی های انرژی زا تأمین می شود. این نوشیدنی ها از جهات مختلف از جمله افزایش خطر چاقی برای سلامتی مضر هستند. مطالعات نشان داده اند ، هر وعده روزانه یک نوشیدنی شیرین شده با شکر ، افزایش شدید 60 درصدی خطر چاقی در بین کودکان را به دنبال دارد. همچنین توجه به این نکته مهم است که مغز شما کالری مایع را به همان روشی که کالری جامد است ثبت نمی کند ، بنابراین در آخر، این کالری ها را بعد از همه غذاهایی که خورده اید ، مصرف می کنید و این یعنی فاجعه.

 

10- میزان مصرف کربوهیدرات تصفیه شده را محدود کنید

 کربوهیدرات های تصفیه شده ، کربوهیدرات هایی هستند که اکثر مواد مغذی و فیبر مفید آنها حذف شده است. فرآیند تصفیه چیزی جز هضم آسان کربوهیدراتها را به دنبال ندارد ، که می تواند خطر پرخوری و بیماری را افزایش دهد. منابع اصلی غذایی کربوهیدرات های تصفیه شده: آرد سفید ، نان سفید ، برنج سفید ، شیرینی ، تنقلات ، ماکارونی ، غلات صبحانه و شکر و ... است.

 

اگر مایل بودید می تونید ادامه این موارد رو در مقاله بعدی دنبال کنید

 

در ضمن استفاده از این مقاله با ذکر منبع مانعی نداره.

 

آموزش لاغری - در مان چاقی - راهنمای تناسب اندام - آموزش بدنسازی - برنامه غذایی - ورزش در خانه

اگه میخوای نظر بدی لطفا وارد شو


در حال حاضر نظری موجود نیست