happyday

روش های لاغری و تناسب اندام به روش علمی - عمومی

راه های لاغری طبیعی(30 راه آسان برای کاهش وزن به طور طبیعی2 )

10 روش اول تناسب اندام و لاغری به روش طبیعی

10 روش دوم لاغری و تناسب اندام به روش علمی

10 روش سوم فیتنس و لاغری به روش طبیعی

 

11- سریع متناوب

 روزه دوره ای نوعی غذا خوردن است که بین دوره های غذا نخوردن  و غذا خوردن دور می زند. چند روش مختلف برای انجام روزه داری متناوب وجود دارد ، از جمله رژیم 5: 2 ، روش 16: 8 و روش خوردن-توقف-خوردن. به طور کلی ، این روش ها باعث می شوند در کل کالری کمتری مصرف کنید ، بدون اینکه لازم باشد کالری را آگاهانه در دوره های غذا خوردن محدود کنید. این روش منجر به کاهش وزن  و همچنین بسیاری از مزایای دیگر سلامتی می شود و بسیاری معتقد هستند که این روش به افزایش طول عمر نیز کمک می کند.

 

12- چای سبز (شیرین نشده) بنوشید

 چای سبز یک نوشیدنی طبیعی است که سرشار از آنتی اکسیدان است. نوشیدن چای سبز با فواید زیادی از جمله افزایش چربی سوزی و کاهش وزن همراه است . چای سبز ممکن است مصرف انرژی را 4٪  و چربی سوزی را تا 17٪ افزایش دهد ، به ویژه چربی های مضر شکم. چای سبز ماتچا انواع مختلفی از چای سبز پودر شده است که حتی ممکن است فواید سلامتی آن از چای سبز معمولی نیز بیشتر باشد.

 

13- بیشتر میوه و سبزی بخورید

 میوه ها و سبزیجات غذاهایی کاملا سالم و مناسب برای کاهش وزن هستند. آنها سرشاراز آب ، مواد مغذی و فیبر هستند. با خوردن میوه و سبزیجات ، شما یک وعده غذایی میل کرده اید در حالی که کالری کمتری دریافته شده است. مطالعات متعدد نشان داده است که افرادی که میوه و سبزیجات بیشتری می خورند ، وزن کمتری دارند.

 

14- هر چند وقت یک بار میزان کالری دریافتی را بررسی کنید

 آگاهی از آنچه می خورید ، برای کاهش وزن بسیار مفید است. چندین روش موثر برای انجام این کار وجود دارد ، از جمله شمارش کالری . مثلا ، نگه داشتن دفترچه یادداشت غذایی یا عکس گرفتن از آن چیزی که می خورید.

 

15- از ظرف کوچکتر استفاده کنید

 برخی مطالعات نشان داده اند که استفاده از بشقاب های کوچکتر به شما کمک می کند کمتر غذا بخورید ، زیرا باعث تغییر در اندازه مصرف غذا می شود. به نظر می رسد افراد، بدون در نظر گرفتن اندازه ظرف ، بشقاب های خود را به همان شکل پر می کنند ، بنابراین در نهایت غذای مصرف می کنند. استفاده از بشقاب های کوچکتر باعث می شود غذای کمتری بخورید ، در حالی که  ذهن شما درک بیشتری از آن غدا دارد.

 

16- رژیم کم کربوهیدرات را امتحان کنید

 بسیاری از مطالعات نشان داده است که رژیم های کم کربوهیدرات برای کاهش وزن بسیار موثر هستند. محدود کردن کربوهیدرات ها و خوردن پروتئین بیشتر، اشتها را کاهش می دهد و به شما کمک می کند کالری کمتری مصرف کنید. همچنین رژیم کم کربوهیدرات ، می تواند بسیاری از عوامل بیماری را از بین ببرد.

 

17- آهسته تر غذا بخورید

 اگر خیلی سریع غذا می خورید ، ممکن است تا زمانی که بدن متوجه شود سیر شده اید،  بیش از حد کالری بخورید. کسانی که سریع غذا می خورند ، در مقایسه با افرادی که کندتر غذا می خورند ، بیشتر چاق می شوند . آهسته تر جویدن غذا،  ممکن است به شما کمک کند کالری کمتری مصرف کنید و تولید هورمون های مرتبط با کاهش وزن را افزایش دهید.

 

18- مقداری چربی را با روغن نارگیل جایگزین کنید

 روغن نارگیل سرشار از چربی هایی به نام تری گلیسیرید با زنجیره متوسط ​​است که متابولیزه متفاوتی از سایر چربی ها دارند. مطالعات نشان می دهد که آنها می توانند متابولیسم بدن شما را کمی تقویت کنند ، در عین حال، به شما کمک می کند کالری کمتری مصرف کنید. روغن نارگیل ممکن است در کاهش چربی مضر شکم مفید باشد. توجه داشته باشید که این بدان معنا نیست که شما باید این چربی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، بلکه به سادگی برخی دیگر از منابع چربی خود را با روغن نارگیل جایگزین کنید.

 

19- تخم مرغ را به رژیم خود اضافه کنید

 تخم مرغ آخرین ماده غذایی برای کاهش وزن است. کم کالری ، پروتئین زیاد و سرشار از انواع مواد مغذی هستند. در مقایسه با غذاهایی که پروتئین کمتری دارند ، غذاهای با پروتئین بالا باعث کاهش اشتها و افزایش سیری می شود. علاوه بر این ، خوردن تخم مرغ برای صبحانه در مقایسه با خوردن نان شیرینی برای صبحانه ممکن است در طی 8 هفته باعث 65٪ کاهش وزن بیشتر شود. همچنین ممکن است به شما کمک کند در طول بقیه روز کالری کمتری مصرف کنید.

 

20- غذای خود را ادویه کنید

 فلفل قرمز حاوی ترکیبی به نام کپسایسین است که ممکن است سوخت و ساز بدن را افزایش داده و باعث سوزاندن چربی شود. کپسایسین همچنین ممکن است اشتها و کالری دریافتی را کاهش دهد .

 

 اگر مایل بودید می تونید ادامه این موارد رو در مقاله بعدی دنبال کنید و یا موارد قبلی رو در این مقاله مطالعه کنید

 

در ضمن استفاده از این مقاله با ذکر منبع مانعی نداره.

لاغری به روش علمی - آموزش لاغری - آموزش بدنسازی - ورزش در خانه - آموزش تناسب اندام

اگه میخوای نظر بدی لطفا وارد شو


در حال حاضر نظری موجود نیست